LT

KĄ BŪTINA ŽINOTI APIE TRANSPORTO PRIEMONIŲ REGISTRACIJĄ PO „BREXIT“ (NESANT SUSITARIMO)?

Kaip žinia, 2019 m. kovo 29 d. yra numatytas Jungtinės Karalystės (JK) išstojimas iš Europos Sąjungos (ES), tačiau dėl konkrečių sąlygų vis dar nėra nutarta. Jei iki kovo 29 d. susitarimas bus patvirtintas, jame bus numatytos konkrečios sąlygos: kaip vyks transporto priemonių registracija ir kokie bus keliami reikalavimai.

Šiuo metu naudotoms transporto priemonėms, registruotoms ES šalyse, Šveicarijoje, Norvegijoje, Lichtenšteine ir Islandijoje, atitikties įvertinimas nėra taikomas. Tai reiškia, jog iš šių valstybių atkeliavusioms transporto priemonėms Lietuvoje nereikia atlikti papildomų procedūrų:  techninės ekspertizės ir individualaus patvirtinimo suteikimo (įrodymas, kad registruojama transporto priemonė atitinka Lietuvos reikalavimus).

Tačiau tuo atveju, jei susitarimo nebus, Lietuva iš JK importuotas transporto priemones registruos žemiau nurodytomis sąlygomis.

Jei importuota iki „Brexit“ – bus taikomi tie patys reikalavimai

Jei transporto priemonė iš JK buvo importuota dar iki „Brexit“, ji bus registruojama tokia pačia tvarka kaip ir iki šiol. Kitaip tariant, reikės pasirūpinti galiojančia technine apžiūra ir draudimu, o atvykus į „Regitros“ padalinį pateikti: 

  • autentiškumo patikrinimui registruojamą transporto priemonę;
  • savo asmens tapatybės kortelę ar pasą;
  • ankstesnį transporto priemonės registracijos dokumentą;
  • pirkimo–pardavimo, dovanojimo sutartį ar kitokį įsigijimą patvirtinantį dokumentą.

Jei importuota po „Brexit“ – transporto priemonė bus registruojama kaip iš trečiųjų šalių

Jei transporto priemonė iš JK buvo importuota po „Brexit“, t. y, po kovo 29 d., tokiu atveju ji bus registruojama kaip atkeliavusi iš trečiųjų šalių.

Taigi, atvykus į „Regitrą reikės pateikti:

  • autentiškumo patikrinimui registruojamą transporto priemonę;
  • savo asmens tapatybės kortelę ar pasą;
  • ankstesnį transporto priemonės registracijos dokumentą;
  • atitikties įvertinimo dokumentą;
  • muitinės procedūrų atlikimą patvirtinantį dokumentą;
  • pirkimo–pardavimo, dovanojimo sutartį ar kitokį įsigijimą patvirtinantį dokumentą.

Be šių dalykų taip pat reikės pasirūpinti galiojančia technine apžiūra ir draudimu. 

Dešiniavairių registracijai – papildomi reikalavimai

Atkreipiame dėmesį, kad iš JK į Lietuvą daugiausiai importuojama motociklų ir priekabų, todėl naujoji tvarka labiausiai palies būtent šių transporto priemonių savininkus.

Tuo tarpu automobilių įvežamas kiekis yra nedidelis, kadangi jie dažniausiai yra pritaikyti eismui kairiąja kelio puse. Todėl norint Lietuvoje įregistruoti tokią transporto priemonę, būtina sumontuoti netiesioginio matymo įrangą ir pateikti ekspertizės pažymą, kuri patvirtintų minėtos įrangos sumontavimą.

Reikalavimus įrangai nustato Lietuvos transporto saugos administracija. Juos rasite ČIA. Dėl ekspertizės kreipkitės į Lietuvos techninės apžiūros įmones.