Informacija telefonu8 700 55151
LT

Ką būtina žinoti apie transporto priemonių registraciją po „Brexit“?

Transporto priemonių registracija po „Brexit“

2020 m. sausio 31 d. Jungtinė Karalystė (JK) išstojo iš Europos Sąjungos (ES). Tačiau iki gruodžio 31 d. yra numatytas pereinamasis laikotarpis, per kurį iš JK importuotos transporto priemonės „Regitroje“ bus registruojamos tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir iki šiol.

Šiuo metu naudotoms transporto priemonėms, registruotoms ES šalyse, Šveicarijoje, Norvegijoje, Lichtenšteine ir Islandijoje, atitikties įvertinimas nėra taikomas. Tai reiškia, jog iš šių valstybių atkeliavusioms transporto priemonėms Lietuvoje nereikia atlikti papildomų procedūrų:  techninės ekspertizės ir individualaus patvirtinimo suteikimo (įrodymas, kad registruojama transporto priemonė atitinka Lietuvos reikalavimus).

Tačiau, praėjus pereinamajam laikotarpiui, nuo 2021 m. sausio 1 d. Lietuva iš JK importuotas transporto priemones registruos žemiau nurodytomis sąlygomis. Pagrindiniu kriterijumi, kuriuo remiantis bus registruojamos transporto priemonės, taps transporto priemonės įsigijimo data.

 • Jei transporto priemonė įsigyta iki 2020 m. gruodžio 31 d.

  Jei transporto priemonė įsigyta iki 2020 m. gruodžio 31 d. – bus taikomi tie patys reikalavimai

   

  Jei transporto priemonė iš JK buvo įsigyta iki 2020 m. gruodžio 31 d., ji bus registruojama tokia pačia tvarka kaip ir iki šiol. Kitaip tariant, reikės pasirūpinti galiojančia technine apžiūra ir draudimu, o atvykus į „Regitros“ padalinį pateikti: 

   

  • autentiškumo patikrinimui registruojamą transporto priemonę;
  • savo asmens tapatybės kortelę ar pasą;
  • ankstesnį transporto priemonės registracijos dokumentą;
  • pirkimo–pardavimo, dovanojimo sutartį ar kitokį įsigijimą patvirtinantį dokumentą.
 • Jei transporto priemonė įsigyta po 2020 m. gruodžio 31 d.

  Jei transporto priemonė įsigyta po 2020 m. gruodžio 31 d. – transporto priemonė bus registruojama kaip iš trečiųjų šalių

   

  Taigi, atvykus į „Regitrą reikės pateikti:

   

  • autentiškumo patikrinimui registruojamą transporto priemonę;
  • savo asmens tapatybės kortelę ar pasą;
  • ankstesnį transporto priemonės registracijos dokumentą;
  • atitikties įvertinimo dokumentą (reikalingas tuo atveju, jei transporto priemonė JK pirmą kartą buvo registruota po „Brexit“);
  • muitinės procedūrų atlikimą patvirtinantį dokumentą;
  • pirkimo–pardavimo, dovanojimo sutartį ar kitokį įsigijimą patvirtinantį dokumentą.

   

  Be šių dalykų taip pat reikės pasirūpinti galiojančia technine apžiūra ir draudimu.

 • Dešiniavairių registracija

  Dešiniavairių registracijai – papildomi reikalavimai.

   

  Atkreipiame dėmesį, kad iš JK į Lietuvą daugiausiai importuojama motociklų ir priekabų, todėl naujoji tvarka labiausiai palies būtent šių transporto priemonių savininkus.

  Tuo tarpu automobilių įvežamas kiekis yra nedidelis, kadangi jie dažniausiai yra pritaikyti eismui kairiąja kelio puse. Todėl norint Lietuvoje įregistruoti tokią transporto priemonę, būtina sumontuoti netiesioginio matymo įrangą ir pateikti ekspertizės pažymą, kuri patvirtintų minėtos įrangos sumontavimą.

  Reikalavimus įrangai nustato Lietuvos transporto saugos administracija. Juos rasite ČIA. Dėl ekspertizės kreipkitės į Lietuvos techninės apžiūros įmones.