LT

Informacija ukrainiečiams

Informaciją ukrainiečių kalba rasite ČIA.


Reaguodami į Rusijos vykdomą neišprovokuotą ir nepateisinamą karinę agresiją prieš Ukrainą, ES Taryba ir Parlamentas priėmė konkrečias laikinąsias priemones dėl Ukrainos vairuotojų dokumentų. Šiomis priemonėmis siekiama sumažinti Ukrainos pabėgėliams tenkančią administracinę naštą, susijusią su vairuotojų dokumentais. Naujajame Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) 2022/1280 numatytos priemonės dėl pasibaigusio galiojimo, pamestų ir pavogtų Ukrainos vairuotojo pažymėjimų. Daugiau informacijos apie šias taisykles rasite ČIA.

Transporto priemonių registracija

 • Kiek laiko galiu Lietuvoje važinėti su Ukrainoje registruotu automobiliu?

  Šiuo metu dalyvauti eisme su Ukrainoje registruotu automobiliu galite visos suteiktos laikinos apsaugos Lietuvos Respublikoje užsienio piliečiams laikotarpiu. 

 • Kokias sąlygas turiu įgyvendinti, jei noriu įregistruoti Ukrainoje registruotą automobilį?

  1. Tam, kad galėtumėte įregistruoti automobilį, Jums reikės pateikti dokumentą, įrodantį teisėtą Jūsų buvimą šalyje. Pavyzdžiui, leidimą laikinai gyventi Lietuvoje. Taip pat čia turėti deklaruotą gyvenamąją vietą.

   

  2. Tuomet pasirūpinti:

   

  - galiojančia automobilio technine apžiūra. Kreipkitės į techninės apžiūrų paslaugas teikiančias įmones;
  - valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu. Kreipkitės į draudimo paslaugas teikiančias bendroves;
  - automobilio technine ekspertize, kuri patvirtintų, jog transporto priemonė atitinka Lietuvoje keliamus reikalavimus*. Kreipkitės į techninės ekspertizės paslaugas teikiančias įmones.

   

  *Jei gyvenote ne ES šalyje daugiau kaip 3 metus, automobilio techninė ekspertizė nebūtina. Tačiau, jei nėra reikiamų duomenų jo registracijai ir registracijos mokesčiui apskaičiuoti – ekspertizė privaloma.

   

  3. Kai atliksite šiuos veiksmus, Jums reikia kreiptis į „Regitros“ padalinį.

   

  Kokius dokumentus reikia pateikti, norint gauti paslaugas?

   

  - Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
  - Dokumentą, įrodantį teisėtą Jūsų buvimą šalyje. Pavyzdžiui, leidimą laikinai gyventi Lietuvoje.
  - Automobilio registracijos liudijimą.
  - Techninės ekspertizės dokumentą, kurį išduoda techninės ekspertizės paslaugas teikiančios įmonės (jei privaloma).

   

  Taip pat reikės:

   

  - Pateikti transporto priemonės įgijimo deklaraciją su jos nuosavybę įrodančiu dokumentu (pavyzdžiui, registracijos liudijimu). Tokiu būdu Jums bus suteiktas unikalus savininko deklaravimo kodas (SDK) ir galėsite automobilį įregistruoti savo vardu.
  - Pristatyti automobilį autentiškumo patikrai.
  - Sumokėti registracijos mokestį (jei Jūsų automobilis viršys 130 g/km išmetamo CO2 kiekį) ir už suteiktas paslaugas.

   

  Atlikus šiuos veiksmus, automobilis bus įregistruotas Lietuvoje ir Jums bus išduotas naujas registracijos liudijimas bei numerio ženklai.

 • Ką daryti, jei su savimi neturiu ukrainietiško automobilio registracijos liudijimo?

  Apgailestaujame, kadangi registracijai trūks reikalingų duomenų, be šio dokumento įregistruoti transporto priemonės nebus galimybės.

 • Noriu įsigyti automobilį Lietuvoje ir jį įregistruoti. Kokius žingsnius turiu atlikti?

  Jei norite įsigyti Lietuvoje jau prieš tai registruotą automobilį, pirmiausia įsitikinkite, ar jis turi galiojantį savininko deklaravimo kodą (SDK). Jį pasitikrinti galite ČIA.

   

  Tuomet:

   

  1. Sudarykite pirkimo-pardavimo sutartį. Mūsų rekomenduojamą formą rasite ČIA.

   

  2. Tam, kad galėtumėte įregistruoti automobilį, Jums reikės pateikti dokumentą, įrodantį teisėtą Jūsų buvimą šalyje. Pavyzdžiui, leidimą laikinai gyventi Lietuvoje. Taip pat čia turėti deklaruotą gyvenamąją vietą.

   

  3. Taip pat Jums reikės:

   

  - Galiojančios automobilio techninės apžiūros. Ją galite atlikti techninės apžiūros paslaugas teikiančiose įmonėse.
  - Valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo. Jį galite gauti draudimo paslaugas teikiančiose bendrovėse.

   

  4. Kai atliksite šiuos veiksmus, Jums reikia kreiptis į „Regitros“ padalinį.

   

  Kokius dokumentus reikia pateikti, norint gauti paslaugas?

   

  - Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
  - Dokumentą, įrodantį teisėtą Jūsų buvimą šalyje. Pavyzdžiui, leidimą laikinai gyventi Lietuvoje.
  - Pirkimo-pardavimo sutartį.
  - Automobilio registracijos liudijimą.

   

  Taip pat reikės:

   

  - Pateikti transporto priemonės įgijimo deklaraciją, kurią turi patvirtinti pardavėjas. Tokiu būdu Jums bus suteiktas unikalus savininko deklaravimo kodas (SDK) ir galėsite automobilį įregistruoti savo vardu.
  - Sumokėti registracijos mokestį (jei Jūsų automobilis viršys 130 g/km išmetamo CO2 kiekį) ir už suteiktas paslaugas.

   

  Atlikus šiuos veiksmus, automobilis bus įregistruotas Jūsų vardu ir bus išduotas naujas registracijos liudijimas bei numerio ženklai.

 • Kur yra „Regitros“ padaliniai ir ar būtina išankstinė vizito registracija?

  Visų „Regitros“ padalinių sąrašą ir darbo laiką rasite ČIA.

   

  Klientai padaliniuose aptarnaujami su išankstine registracija arba be jos. Tačiau Jūsų patogumui kviečiame užsiregistruoti iš anksto.

 • Kiek kainuoja įregistruoti automobilį Lietuvoje?

  Jei registruosite Lietuvoje jau prieš tai registruotą automobilį, paslaugos kaina bus 11,30 Eur (papildomai 4,20 Eur kainuos nuosavybės deklaravimas).

   

  Jei registruosite automobilį, įvežtą iš Ukrainos ar kitos užsienio šalies, paslaugos kaina bus 35 Eur (papildomai 4,20 Eur kainuos nuosavybės deklaravimas).

   

  Taip pat, jei Jūsų automobilis viršys 130 g/km išmetamo CO2 kiekį, Jums reikės sumokėti registracijos mokestį. Jo dydžius rasite ČIA.

 • Kaip apdrausti automobilį?

  „Regitra“ tik registruoja transporto priemones, todėl dėl automobilio draudimo prašome kreiptis į draudimo paslaugas teikiančias bendroves.

 • Kaip ir kur atlikti automobilio techninę apžiūrą?

  „Regitra“ tik registruoja transporto priemones, todėl dėl automobilio techninės apžiūros atlikimo prašome kreiptis į techninės apžiūrų paslaugas teikiančias įmones.

 • Noriu įsigyti automobilį Lietuvoje ir jį išvežti į Ukrainą. Kokius žingsnius turiu atlikti?

  Jei norite įsigyti automobilį Lietuvoje, pirmiausia įsitikinkite, ar jis turi galiojantį savininko deklaravimo kodą (SDK). Jį pasitikrinti galite ČIA.

   

  Tuomet:

   

  1. Sudarykite pirkimo-pardavimo sutartį. Mūsų rekomenduojamą formą rasite ČIA.

   

  2. Taip pat Jums reikės pasirūpinti valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu. Jį galite gauti draudimo paslaugas teikiančiose bendrovėse.

   

  3. Kai atliksite šiuos veiksmus, Jums su pardavėju reikia kreiptis į „Regitros“ padalinį, kur kartu deklaruosite automobilio nuosavybės pasikeitimą ir Jums bus suteiktas unikalus savininko deklaravimo kodas (SDK). Pardavėjas šį veiksmą gali atlikti ir internetu, todėl prie aptarnavimo langelio būkite pasirengę informuoti jį dėl greito sandorio patvirtinimo.

   

  Tuomet galėsite automobilį įregistruoti laikinai.

   

  Kokius dokumentus reikia pateikti, norint gauti paslaugas?

   

  - Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
  - Pirkimo-pardavimo sutartį.
  - Automobilio registracijos liudijimą.

   

  Atlikus šiuos veiksmus, automobilis bus įregistruotas Jūsų vardu laikinai, t. y. 30 dienų, ir gausite naują registracijos liudijimą bei tranzitinius numerio ženklus, su kuriais automobilį galėsite išvežti iš šalies.

Vairuotojo pažymėjimai

 • Ar galiu su ukrainietišku vairuotojo pažymėjimu vairuoti Lietuvoje?

  Taip, galite.

 • Ką daryti, jei vairuotojo pažymėjimas liko Ukrainoje, buvo pamestas ar pavogtas?

  Vadovaujantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2022/1280 nuostatomis, priimtas sprendimas sudaryti galimybę Ukrainos piliečiams, kuriems yra suteikta laikinoji apsauga Lietuvoje, kreiptis į „Regitrą“ dėl laikino vairuotojo pažymėjimo išdavimo vietoj prarasto Ukrainos vairuotojo pažymėjimo. Laikinas vairuotojo pažymėjimas galios laikinosios apsaugos laikotarpiu.

   

  Jei atitinkate pirmiau minėtas sąlygas, tuomet Jums reikės atvykti į „Regitros“ vairuotojo pažymėjimus išduodantį padalinį ir pateikti:

   

  - leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje;  

  - jei esate įgijęs (-usi) teisę vairuoti C, CE, C1, C1E, D, DE, D1 arba D1E kategorijas ir vairuosite šių kategorijų transporto priemones, papildomai turėsite pateikti galiojančią vairuotojo medicininę pažymą. Tad Jums reikės nuvykti į sveikatos priežiūros įstaigą pasitikrinti sveikatą, o pačią elektroninę pažymą „Regitra“ gaus automatiškai.

   

  Jūsų patogumui dėl vizito padalinyje kviečiame užsiregistruoti iš anksto ČIA.

   

  PASTABA. Laikinas vairuotojo pažymėjimas vietoj prarasto ukrainietiško Jums bus išduotas tuomet, kai „Regitra“ gaus iš Ukrainos kompetentingos institucijos patvirtinimą apie Jums išduotą vairuotojo pažymėjimą.

 • Ką daryti, jei baigė galioti ukrainietiškas vairuotojo pažymėjimas?

  Remiantis gauta Ukrainos Vidaus reikalų ministerijos informacija, Ukrainoje išduotų vairuotojo pažymėjimų, kurių galiojimas baigėsi, galiojimo terminas pratęsiamas visam karo padėties laikotarpiui ir dar vienerius metus nuo jos nutraukimo ar atšaukimo dienos.

 • Noriu pasikeisti ukrainietišką vairuotojo pažymėjimą į lietuvišką. Kokios sąlygos tai padaryti?

  Tam, kad tai galėtumėte padaryti, Jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta turi būti Lietuvoje. Tai galite įrodyti dviem būdais:

   

  - Ji turi būti deklaruota Lietuvoje bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais.

   

  - Savo nuolatinę gyvenamąją vietą galite pagrįsti Jūsų pasirinktais dokumentais, įrodančiais Jūsų asmeninius ar darbo ryšius Lietuvoje (pavyzdžiui, leidimas laikinai gyventi humanitariniu pagrindu, darbo sutartis, išrašas iš Užimtumo tarnybos, dokumentas iš mokymo įstaigos ir kt.).

   

  2023 m. spalio 22 d. įsigaliojo Lietuvos ir Ukrainos susitarimas dėl nacionalinių vairuotojo pažymėjimų abipusio pripažinimo ir keitimoSusitarimas galioja Ukrainos ir Lietuvos Respublikos piliečiams.

   

  Norint pasikeisti A1, A, B1 ir B kategorijos ukrainietišką vairuotojo pažymėjimą į lietuvišką, Jums reikės:

   

  1. Nuvykti į sveikatos įstaigą pasitikrinti sveikatą ir gauti galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą.  

   

  2. Atvykti į „Regitros“ padalinį ir pateikti:

  - asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

  - vairuotojo medicininę pažymą (ji gaunama automatiškai);

  -  Ukrainoje išduotą nacionalinį vairuotojo pažymėjimą su vertimu į lietuvių kalbą (būtinas vertėjo parašas).

   

  Norint pasikeisti kitų kategorijų ukrainietišką vairuotojo pažymėjimą į lietuvišką, Jums pirmiausia reikės išlaikyti vairavimo egzaminus „Regitroje“.

   

  Tuomet Jums reikės:

   

  1. Nuvykti į sveikatos įstaigą pasitikrinti sveikatą ir gauti galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą.  

   

  2. Atvykti į „Regitros“ padalinį ir pateikti:

  - asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

  - vairuotojo medicininę pažymą (ji gaunama automatiškai);

  - pirmosios pagalbos pažymėjimą;

  -  Ukrainoje išduotą nacionalinį vairuotojo pažymėjimą su vertimu į lietuvių kalbą (būtinas vertėjo parašas).

   

  3. Išlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus „Regitroje“ (vairavimo mokykloje kursų pabaigti nereikia). Atkreipiame dėmesį, kad egzaminus galite laikyti su vertėju. Daugiau informacijos apie tai rasite ČIA

 • Noriu įgyti teisę vairuoti Lietuvoje. Kokios sąlygos tai padaryti?

  Tam, kad galėtumėte įgyti teisę vairuoti Lietuvoje, Jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta turi būti Lietuvoje. Tai galite įrodyti dviem būdais:

   

  - Ji turi būti deklaruota Lietuvoje bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais.

  - Savo nuolatinę gyvenamąją vietą galite pagrįsti Jūsų pasirinktais dokumentais, įrodančiais Jūsų asmeninius ar darbo ryšius Lietuvoje (pavyzdžiui, leidimas laikinai gyventi humanitariniu pagrindu, darbo sutartis, išrašas iš Užimtumo tarnybos, dokumentas iš mokymo įstaigos ir kt.).

   

  PASTABA. Galutinį sprendimą dėl nuolatinę gyvenamąją vietą pagrindžiančių dokumentų priims „Regitros“ darbuotojai Jums atvykus į padalinį.

   

  Jei atitinkate šią sąlygą, tuomet Jums reikės:

   

  1. Nuvykti į sveikatos įstaigą pasitikrinti sveikatą ir gauti galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą.

  2. Pabaigti vairavimo kursus vairavimo mokykloje. Vairavimo mokyklų sąrašą rasite ČIA.

  3. Išklausyti pirmosios pagalbos kursus.

  4. Išlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus „Regitroje“.  

   

  Užsiregistruoti į egzaminus galima telefonu +370 700 55 151 arba atvykus į padalinį.

   

  Atvykus į teorijos egzaminą reikia pateikti šiuos dokumentus:

   

  - asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
  - vairuotojo medicininę pažymą (ji gaunama automatiškai);
  - pirmosios pagalbos pažymėjimą.

   

  Tuo metu atvykus į praktikos egzaminą pakanka su savimi turėti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

   

  PASTABA. Prieš atvykstant į egzaminus, Jūsų vairavimo mokykla turi perduoti duomenis „Regitrai“ apie pabaigtus mokymus.

   

  5. Užsisakyti vairuotojo pažymėjimą.

   

  Tai galite padaryti „Regitros“ padalinyje.

 • Kokia teisės vairuoti įgijimo kaina?

  Teorijos egzamino kaina yra 10 Eur, o praktikos (laikant B kategoriją) - 41,27 Eur. Su visų kategorijų kainoraščiu galite susipažinti ČIA.

   

  Vairuotojo pažymėjimo išdavimas per 10 darbo dienų kainuoja 14,19 Eur. Detalesnė informacija pateikiama ČIA.

   

  Tuo metu dėl vairavimo kursų kainų reikėtų teirautis atitinkamoje vairavimo mokykloje.