LT

Teorijos egzaminas

Teorijos egzaminas

  • Ką daryti, jei negaliu atvykti į egzaminą?

    Apie tai, kad negalite dalyvauti egzamine būtinai praneškite kiek įmanoma anksčiau, bet ne vėliau kaip likus 24 val. iki jo pradžios, jog kiti asmenys spėtų užsiregistruoti į atsilaisvinusią vietą.

    Tai galite padaryti paprasčiausiai internetu. Čia taip pat galėsite atlikti ir daugiau veiksmų – neišsiregistravus iš egzamino neribotai keisti jo datą bei laiką. 

    Atkreipiame dėmesį, kad jei laiku neatvyksite į teorijos egzaminą ar apie tai nepranešite prieš 24 val., pakartotinai jį laikyti galėsite ne anksčiau kaip po 30 kalendorinių dienų. Jei pageidausite egzaminą laikyti anksčiau nurodyto termino, turėsite sumokėti už teorijos egzaminą, į kurį neatvykote, visą kainą.

  • Kas gali laikyti egzaminus?

    Egzaminus gali laikyti asmenys, kurie gyvena Lietuvoje bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais dėl asmeninių ir darbo ryšių arba (jeigu asmuo darbo ryšių neturi) tik dėl asmeninių ryšių, kurie artimai sieja asmenį su vieta, kurioje jis gyvena.

     

    Egzaminuojamasis, kurio darbo ir asmeniniai ryšiai yra skirtingose vietose ir kuris dėl to pakaitomis gyvena skirtingose vietose, esančiose dviejose ar daugiau valstybių, egzaminus gali laikyti tik tada, kai Lietuvoje yra jo asmeninių ryšių vieta ir asmuo čia nuolat sugrįžta (ši sąlyga netaikytina, kai egzaminuojamasis užsienio valstybėje gyvena, kad atliktų apibrėžtos trukmės užduotį).

     

    Egzaminus taip pat gali laikyti studentai (užsieniečiai), kurie studijuoja Lietuvoje mažiausiai 6 mėnesius, arba asmenys, norintys susigrąžinti teisę vairuoti transporto priemones, kurią įgijo gyvendami Lietuvoje.

  • Kokiai atvejais teorijos egzamino laikyti neprivaloma?

    Tik praktikos egzaminą laiko egzaminuojamieji, turintys teisę vairuoti:

     

    1. tam tikros kategorijos transporto priemones (TP) su automatine pavarų dėže ir norintys įgyti teisę vairuoti tos pačios kategorijos TP su rankine pavarų dėže. TP su rankine pavarų dėže – TP su sankabos pamina (arba – A1, A2 ir A kategorijų TP – ranka valdoma svirtimi), kurią vairuotojas turi naudoti pradėdamas važiuoti, sustabdydamas TP arba perjungdamas pavarą. Laikoma, kad šių kriterijų neatitinkančios TP turi automatinę pavarų dėžę;
    2. A1 kategorijos TP bei turintys tokių TP dvejų metų vairavimo patirtį ir siekiantys įgyti teisę vairuoti A2kategorijos TP;
    3. A2 kategorijos TP bei turintys tokių TP dvejų metų vairavimo patirtį ir siekiantys įgyti teisę vairuoti Akategorijos TP;
    4. B kategorijos TP bei norintys įgyti teisę vairuoti šios kategorijos TP, sujungtas su priekaba, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė nei 750 kg, jeigu junginio didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3 500 kg, bet ne didesnė kaip 4 250 kg.
  • Kokiais atvejais egzaminui galima pasiruošti savarankiškai?

    Teorijos egzaminą galima laikyti pasiruošus savarankiškai (t. y. neprivaloma vairavimo mokykloje baigti teorijos mokymo kursą):

     

    1. siekiantiems įgyti teisę vairuoti AM, A1, A2, A, B1 ar B kategorijos transporto priemones (TP);
    2. vairuotojams, turintiems teisę vairuoti D1, D1E, D arba DE kategorijos TP ir siekiantiems atitinkamai įgyti teisę vairuoti C1, C1E, C arba CE kategorijos TP ir atvirkščiai;
    3. vairuotojams, turintiems teisę vairuoti B, C1, C1E, D1 arba D1E kategorijos TP ir siekiantiems atitinkamai įgyti teisę vairuoti BE, C, CE, D arba DE kategorijos TP.

     

    Taip pat būsimiems vairuotojams, kurie ruošiasi laikyti egzaminus, „Regitra“ rekomenduoja pasinaudoti interneto svetainėje esančia informacija, kur galima rasti daug naudingų patarimų bei mokomosios medžiagos: teorijos egzamino temas, bandomąją teorijos egzamino versiją, patikrinimo prieš važiavimą klausimus, virtualias vairavimo pamokas ir kt. Šią informaciją rasite ČIA.

  • Kur paskelbtas teorijos egzamino klausimų turinys?

    Teorijos egzamino temas galite rasti ČIA.

     

    Taip pat teorijos egzamino klausimų turinys paskelbtas Motorinių transporto priemonių vairuotojų egzaminavimo sąlygų ir tvarkos aprašo II priede.

  • Kur paskelbtas vairavimo mokymo įstaigų, kurioms suteikta teisė vykdyti vairuotojų pirminį mokymą, sąrašas?
  • Kaip galima užsiregistruoti į egzaminą?

    Užsiregistruoti į egzaminą galima tiesiog internetu

  • Kokius dokumentus reikia pateikti atvykus į egzaminų centrą?

    Atvykus į „Regitros“ egzaminų centrą laikyti teorijos egzaminą reikia pateikti:

     

    1. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
    2. Galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą, patvirtinančią, kad sveikatos būklė yra tinkama vairuoti atitinkamos (-ų) kategorijos (-ų) transporto priemones.
    3. Sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą, patvirtinantį baigtą mokymą pagal privalomojo pirmosios pagalbos mokymo programą.
    4. Galiojantį vairuotojo pažymėjimą, jei jis anksčiau buvo išduotas ir   Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių vairuotojų registre nėra informacijos apie egzaminuojamojo turimą teisę vairuoti transporto priemones (patikrinti galima ČIA).
  • Kiek laiko galioja teigiamas egzamino rezultatas?

    Teigiamas teorijos egzamino rezultatas galioja iki bus išlaikytas praktikos egzaminas, bet ne ilgiau kaip vienerius metus.

  • Kiek laiko galioja mokymo kursų baigimo liudijimai?

    Nuo 2014 m. liepos 1 d. baigti mokymai neturi galiojimo termino.


    Iki 2014 m. birželio 30 d. išduoti kursų baigimo liudijimai galioja vienerius metus nuo išdavimo datos. Liudijimas negalioja, jei asmuo per vienerius metus po pabaigto mokymo vairavimo mokykloje „Regitroje“ nelaikė teorijos egzamino arba praktikos egzamino (jei mokykloje asmuo buvo mokomas tik praktinio vairavimo įgūdžių).

  • Ar egzaminas yra filmuojamas?

    Taip, teorijos ir praktikos egzamino metu daromas vaizdo ir garso įrašas.

  • Ar būdamas pradedančiuoju vairuotoju galiu laikyti aukštesnių kategorijų egzaminus (C, CE, D)?

    Taip, galite. C ir CE kategorijų egzaminus galima laikyti nuo 21 metų. Norint laikyti nuo 18 metų, reikia įgyti vairuotojų pradinę profesinę kvalifikaciją. D kategorijų egzaminus galima laikyti nuo 24 metų. Norint laikyti nuo 18 metų, reikia įgyti vairuotojų pradinę profesinę kvalifikaciją.

  • Ar galiu laikyti egzaminus su negaliojančiu vairuotojo pažymėjimu (pasibaigė galiojimo laikas)?

    Taip, egzaminus laikyti galite. Išlaikius egzaminus, galėsite užsisakyti naują vairuotojo pažymėjimą.