LT

Vairuotojo pažymėjimai

Vairuotojo pažymėjimai

  • Kaip greičiausiai galiu pasikeisti vairuotojo pažymėjimą?

    Vairuotojo pažymėjimą galima užsisakyti tiesiog internetu su pristatymu į paštomatą arba per kurjerį. Nuotoliniu būdu užsisakyti dokumentą gali ne tik pradedantieji vairuotojai, tačiau ir tie, kurių pažymėjimas galioja 10 metų. Pastaruoju atveju būtina esminė sąlyga – asmuo turi turėti galiojančią elektroninę vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą ir ne seniau kaip prieš 5 metus išduotą asmens dokumentą, iš kurio į vairuotojo pažymėjimą yra perkeliama nuotrauka ir parašas.

     

    Jei keičiamas pradedančiojo vairuotojo pažymėjimas, visus reikalingus duomenis, t. y., medicininę pažymą, asmens nuotrauką ir parašą, „Regitra“ turi savo sistemose.

     

    Daugiau informacijos pagal konkrečias situacijas rasite ČIA.

  • Per kiek laiko pagaminamas vairuotojo pažymėjimas, kokia kaina?

    Vairuotojo pažymėjimas gali būti pagamintas per:

     

    10 darbo dienų – 14,19 Eur.
    3 darbo dienas – 22,88 Eur.
    1 darbo dieną – 37,36 Eur.

     

    Detaliau su kainoraščiu galite susipažinti ČIA.

  • Ar galima užsakyti vairuotojo pažymėjimo pristatymą į namus, kokia kaina?

    Vairuotojo pažymėjimas gali būti pristatytas į artimiausią paštomatą arba per kurjerį.

     

    Pristatymo kaina:

     

    - į siuntų savitarnos terminalą – 4,90 Eur

     

    - per kurjerį – 6,99 Eur

  • Pradedančiojo vairuotojo pažymėjimas galioja 3 metus. Kiek laiko turiu vairuoti klevo lapu pažymėtą automobilį?

    Nepaisant to, kad vairuotojo pažymėjimas galioja 3 metus, pradedantysis vairuotojas klevo lapu pažymėtą automobilį turi vairuoti tik pirmuosius 2 vairavimo metus. Vairuotojų patogumui papildomi metai numatyti naujo dokumento užsakymui.

     

    Primename, kad pasikeisti pradedančiojo vairuotojo pažymėjimą galima tiesiog internetu.

  • Ar pasikeitus pavardei, būtina keisti vairuotojo pažymėjimą?

    Taip, būtina. Jei pasikeitė Jūsų vardas ar pavardė, naują vairuotojo pažymėjimą užsisakykite ne vėliau kaip per vieną mėnesį, jog vėliau nekiltų nesusipratimų. Tai galite padaryti tiesiog internetu.

  • Kiek laiko „Regitroje“ saugomas pagamintas vairuotojo pažymėjimas?

    „Regitroje“ pagamintas vairuotojo pažymėjimas yra saugomas 1 metus nuo jo pagaminimo dienos.

  • Turiu B kategorijos vairuotojo pažymėjimą ir noriu įgyti teisę vairuoti A1 kategorijos motociklus. Kaip tai padaryti?

    Nuo 2021 m. rugpjūčio 1 d. vairuotojai, turintys B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, gali įgyti teisę vairuoti lengvuosius motociklus (A1 kategorijos) Lietuvos teritorijoje supaprastinta tvarka. Šia galimybe gali pasinaudoti 24 metų amžiaus sulaukę asmenys ir turintys bent 2 metų B kategorijos vairavimo patirtį. Taigi, pirmiausia Jums reikia kreiptis į vairavimo mokyklą ir pabaigti 6 valandų praktinio vairavimo mokymus. Vairavimo egzaminų „Regitroje“ laikyti nereikės.

     

    Pabaigus mokymus Jums tiesiog reikės užsisakyti naują vairuotojo pažymėjimą. Tai galima padaryti tiesiog internetu ir naujas dokumentas bus pristatytas į paštomatą arba per kurjerį.

     

    Informaciją apie pabaigtus vairuotojų mokymus iš vairavimo mokyklos gausime automatiškai. Užsakant vairuotojo pažymėjimą, būtina turėti ir galiojančią medicininę pažymą, kurioje turi būti nurodyta, jog asmens sveikatos būklė yra tinkama vairuoti motociklus. Jei tokia medicininė pažyma jau buvo pateikta „Regitrai“, jos duomenys bus užfiksuoti sistemoje. Tuo atveju, jei išduodama nauja medicininė pažyma, ji iš medicinos įstaigos gaunama automatiškai, todėl popierinio dokumento pateikti nereikia.

     

    Naujai išduotame vairuotojo pažymėjime prie B kategorijos bus įrašytas kodas 100, reiškiantis, jog leidžiama vairuoti A1 kategorijos transporto priemones tik Lietuvos Respublikos teritorijoje.

     

    Taip pat atkreipiame dėmesį, kad jei norite vairuoti lengvuosius motociklus ir užsienyje, tuomet teisę vairuoti reikės įgyti įprasta tvarka, t. y. pabaigti visus būtinus mokymus vairavimo mokykloje bei išlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus „Regitroje“.

  • Ar vairuotojo pažymėjimą galima atsiimti be asmens dokumento (paso, asmens tapatybės kortelės)?

    Atsiimti pagamintą vairuotojo pažymėjimą galima tik pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelė, pasas, laikinas pasas, laikinasis pažymėjimas, užsienio valstybės piliečio pasas, jį atitinkantis kelionės dokumentas ar kitas užsienio valstybės institucijos išduotas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimas gyventi Europos Sąjungoje, leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje).

  • Ar gali vairuotojo pažymėjimą atsiimti kitas asmuo?

    Taip. Vairuotojo pažymėjimą gali atsiimti pareiškėjo nurodytas asmuo, kurio asmens duomenis (vardą, pavardę, gimimo datą) pareiškėjas nurodė Vairuotojų portale ar užsakydamas vairuotojo pažymėjimą „Regitros“ padalinyje, pateikęs savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o vairuotojo pažymėjimo keitimo atveju – ir pareiškėjo vairuotojo pažymėjimą (jeigu jis nėra prarastas).


    Vairuotojo pažymėjimą taip pat gali atsiimti įgaliotas asmuo (įgaliojimą sudaryti galima ČIA) arba advokatas, pateikdamas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka įformintą įgaliojimą arba atstovavimo sutartį, kuriuose nurodytas pavedimas konkretiems veiksmams atlikti, ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o vairuotojo pažymėjimo keitimo atveju – ir pareiškėjo vairuotojo pažymėjimą (jeigu jis nėra prarastas).

  • Ar laiku nespėjus pasikeisti 10 metų galiojančio vairuotojo pažymėjimo reikės perlaikyti egzaminus?

    Terminas, per kurį privaloma pasikeisti negaliojantį vairuotojo pažymėjimą, nėra numatytas. Laiku nespėjus pasikeisti vairuotojo pažymėjimo, perlaikyti egzaminų nereikės. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad vairuoti transporto priemones leidžiama tik jei yra išduotas galiojantis vairuotojo pažymėjimas.

  • Grįžau gyventi į Lietuvą, ar man reikia keisti Jungtinėje Karalystėje išduotą vairuotojo pažymėjimą į lietuvišką?

    Jei tapote nuolatiniu Lietuvos gyventoju, Jungtinėje Karalystėje išduotą vairuotojo pažymėjimą turite pasikeisti į lietuvišką. Daugiau informacijos apie tai rasite ČIA.

  • Ar dar galima keisti Lietuvoje išduotus laminuotus vairuotojo pažymėjimus?

    Taip, laminuoti seno pavyzdžio vairuotojo pažymėjimai yra keičiami bendra tvarka. Daugiau informacijos apie tai rasite ČIA.

  • Ar būtina keisti Europos Sąjungos valstybėje narėje arba Europos ekonominės erdvės valstybėje išduotą (galiojantį) vairuotojo pažymėjimą?

    To daryti tikrai nebūtina. Europos Sąjungos valstybėse narėse ir Europos ekonominės erdvės šalyse išduotas vairuotojo pažymėjimas galios ir Lietuvoje. Tad jei turite kažkurios šios valstybės vairuotojo pažymėjimą ir grįžote gyventi į Lietuvą, patartina neskubėti jo keisti, nes su juo galite drąsiai važinėti ir mūsų šalies keliais.

     

    Jei vis dėlto artės jo galiojimo termino pabaiga, atvykite į „Regitros“ padalinį ir mes pakeisime jį į lietuvišką be jokių papildomų sąlygų. Kitaip tariant, vairavimo egzaminų iš naujo laikyti nereikės. Atvykus į padalinį, reikės pateikti tik galiojantį asmens dokumentą, medicininę pažymą (ji gaunama automatiškai), bei keičiamą vairuotojo pažymėjimą.

  • Pamečiau (pavogė) vairuotojo pažymėjimą Lietuvoje, kam apie tai reikia pranešti?

    Jei praradote vairuotojo pažymėjimą, pirmiausia apie tai praneškite „Regitrai“ internetu arba atvykę į padalinį. Tai yra labai svarbu, kadangi tokiu būdu užkertamas kelias galimam neteisėtam jo panaudojimui. Pranešus apie praradimo atvejį, fiksuojame šią informaciją sistemoje ir dokumentą paskelbiame negaliojančiu. Papildomai Jums kreiptis nereikia niekur, nes visus duomenis teikiame policijai bei kitoms suinteresuotoms institucijoms.

     

    Tuomet, žinoma, reikės užsisakyti naują vairuotojo pažymėjimą. Tai galima padaryti paprasčiausiai internetu arba atvykus į „Regitros“ padalinį. Beje, atkreipiame dėmesį, jog išdavus naują vairuotojo pažymėjimą, senasis, net jei jis ir buvo vėliau surastas, nustoja galioti ir juo naudotis nebegalima.

  • Pamečiau (pavogė) vairuotojo pažymėjimą užsienyje, kam apie tai reikia pranešti?

    Jei pametėte vairuotojo pažymėjimą arba jį iš Jūsų pavogė, kai keliavote užsienyje, pranešti apie prarastą vairuotojo pažymėjimą galite internetu arba Lietuvos konsulate / ambasadoje pateikus prašymą, kuris bus persiųstas „Regitrai“. Apie prarastą vairuotojo pažymėjimą taip pat galite pranešti sugrįžus į Lietuvą ir asmeniškai atvykus į „Regitros“ padalinį.


    Daugiau informacijos apie vairavimą užsienyje pametus (pavogus) vairuotojo pažymėjimą rasite ČIA.

  • Ką daryti, jei reikalinga pažyma, kuri patvirtintų mano vairuotojo pažymėjimo duomenis?

    Gauti pažymą, patvirtinančią Jūsų vairuotojo pažymėjimo duomenis, galite asmeniškai atvykus į „Regitros“ padalinį, atsiuntus prašymą, pasirašytą elektroniniu parašu, el. paštu regitra@regitra.lt arba Įgaliojimų registre įgaliojus kitą asmenį, kuris galėtų „Regitros“ padalinyje užsakyti ir atsiimti minėtą pažymą.


    Jei gyvenate užsienyje, taip pat galite kreiptis į Lietuvos diplomatinę atstovybę ir pateikti prašymą. Prašymas bus persiųstas „Regitrai“, o pažyma išsiųsta prašyme nurodytu adresu.

  • Ar galiu gauti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą?

    Nuo 2020 m. sausio mėn. „Regitra“ pradėjo išduoti dviejų tipų tarptautinius vairuotojo pažymėjimus. Tai papildomi dokumentai prie nacionalinio vairuotojo pažymėjimo. Jie reikalingi keliaujantiems ir vairuojantiems tose užsienio šalyse, kurios nepriklauso Europos Sąjungai (ES) ar Europos Ekonominei Erdvei (EEE).

     

    Daugiau informacijos apie tai, kaip užsisakyti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą, rasite ČIA.