LT

Medicininių pažymų galiojimas

 • Baigus galioti medicininei pažymai, aš neteksiu teisės vairuoti ar tiesiog bus stabdomas vairuotojo pažymėjimo galiojimo terminas?

  Baigus galioti medicininei pažymai, bus stabdomas vairuotojo pažymėjimo galiojimo terminas, o ne prarandama teisė vairuoti. Pasitikrinus sveikatą, „Regitra" duomenis gaus automatiškai ir Jums nieko papildomai daryti nereikės. 

 • Ką daryti, jei esu pasitikrinęs (-usi) sveikatą iki 2020-11-11, tačiau neturiu (pamečiau, praradau) popierinio medicininio sveikatos patikros pažymėjimo ir šių duomenų nėra e.sveikata sistemoje?

  Jeigu neturite fizinės med. pažymos, bet ji yra galiojanti, jos dubliktą galite gauti pažymą išdavusioje medicinos įstaigoje.

 • Kur galiu patikrinti, ar mano medicininė pažyma galioja?

  Medicininės pažymos galiojimą galite patikrinti prisijungę prie Vairuotojo portalo, skiltyje - „Peržiūrėti medicinines pažymas".

 • Kur galiu patikrinti, ar mano vairuotojo pažymėjimas galioja?

  Vairuotojo pažymėjimo galiojimą galite patikrinti ČIA arba prisijungę prie Vairuotojo portalo

 • Kur turėčiau kreiptis, jei mano vairuotojo pažymėjimas negalioja?

  Rekomenduojame prisijungti prie Vairuotojo portalo ir skiltyje „Peržiūrėti medicinines pažymas" patikrinkite, ar Jūsų medicininė pažyma galioja. Tuo atveju, jei medicininės pažymos galiojimas pasibaigė, kreipkitės į Jūsų pasirinktą medicinos įstaigą dėl naujos medicininės pažymos išdavimo. Pasitikrinus sveikatą, medicininės pažymos duomenys bus perkelti automatiškai ir papildomai nieko daryti nereikės, o vairuotojo pažymėjimas bus paskelbtas galiojančiu (ši sąlyga galioja tuo atveju, jei vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikas nėra pasibaigęs ir vairuotojo pažymėjimui nėra taikomi kiti apribojimai). 

 • Ką daryti, jei pasitikrinus sveikatą, medicininės pažymos duomenys atsinaujino, bet vairuotojo pažymėjimas negalioja?

  Išsiaiškinti priežastį galite pateikus klausimą Jūsų pasirinktu būdu:

 • Ar visi vairuotojai iš naujo turi pasitikrinti sveikatą?

  Ne, iš naujo sveikatos visiems pasitikrinti nereikia, bet turi tikrintis visi, kurie vairuoja ir neturi galiojančios medicininės pažymos ar pažymos galiojimas eina į pabaigą.

 • Ar aš būsiu informuotas, jei bus sustabdytas mano vairuotojo pažymėjimo galiojimas dėl medicininės pažymos galiojimo pabaigos?

  Taip, jei Vairuotojo portale Jūs palikote savo kontaktinius duomenis ir sutikote gauti pranešmus, SMS ir (ar) elektroniniu paštu, būsite informuotas apie artėjantį vairuotojo pažymėjimo galiojimo sustabdymą. Rekomenduojame prisijungti prie Vairuotojų portalo ir nurodyti / atnaujinti savo kontaktinius duomenis bei sutikti gauti informacinius pranešimus.

 • Mano vairuotojo pažymėjimo galiojimas buvo sustabdytas dėl medicininės pažymos galiojimo pabaigos. Ar gavus naują medicininę pažymą turėsiu užsakyti naują vairuotojo pažymėjimą?

  Ne. Pasitikrinus sveikatą, medicininės pažymos duomenys bus perduoti automatiškai, o vairuotojo pažymėjimas bus paskelbtas galiojančiu (ši sąlyga galioja tuo atveju, jei vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikas nėra pasibaigęs ir vairuotojo pažymėjimui nėra taikomi kiti apribojimai). 

 • Ar mano turimo ne Lietuvos Respublikos vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus stabdomas, jei neturiu Lietuvoje išduotos medicininės pažymos?

  Ne, nebus. VĮ „Regitra" netvarko užsienio šalyse išduotų vairuotojo pažymėjimų duomenų.

 • Mano vairuotojo pažymėjimo galiojimas dar nėra pasibaigęs, bet turiu popierinę medicinę pažymą, ar turiu kažkur kreiptis?

  Rekomenduojame prisijungti prie Vairuotojo portalo ir skiltyje „Peržiūrėti medicinines pažymas" patikrinti informaciją apie medicininę pažymą. Tuo atveju, jei duomenų apie Jūsų medicininę pažymą nėra ar informacija nėra teisinga, prašome atvykti į Jūsų pasirinktą „Regitros" padalinį ir pateikti turimą popierinę medicininę pažymą.

  Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2020 m. lapkričio 12 d. priimamos tik skaitmeninės medicininės pažymos. Planuojant vizitą į „Regitros" padalinį, rekomenduojame iš anksto rezervuoti vizito laiką. Tai padaryti galite ČIA

 • Turiu galiojančią popierinę medicininę pažymą, ar galiu ją pateikti užsakant naują vairuotojo pažymėjimą?

  Taip. Jei medicininės pažymos galiojimo laikas nėra pasibaigęs, Jūs galite užsakyti naują vairuotojo pažymėjimą, pateikus popierinę medicininę pažymą (atkreipiame dėmesį, kad priimamos tik iki 2020 m. lapkričio 11 d. išduotos popierinės medicinės pažymos). Planuojant vizitą į „Regitros" padalinį, rekomenduojame iš anksto rezervuoti vizito laiką. Tai padaryti galite ČIA.

 • Turiu Lietuvos Respublikos vairuotojo pažymėjimą ir pakaitomis gyvenu skirtingose valstybėse, ar galiu pasitikrinti sveikatą užsienio sveikatos priežiūros įstaigoje?

  Užsienyje atliktas sveikatos patikrinimas nepripažįstamas. Dėl vairuotojo sveikatos patikrinimo turite kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą Lietuvoje.

 • Mano vairuotojo pažymėjimo galiojimas sustabdytas dėl negaliojančios medicininės pažymos, ar aš galiu vairuoti transporto priemones?

  Ne, negalite. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 424 straipsnis numato, kad Transporto priemonių vairavimas nepasitikrinus sveikatos nustatytu periodiškumu, nesilaikant vairuotojo pažymėjime nurodytų vairuotojui taikomų apribojimų (išskyrus leidimo vairuoti tam tikros rūšies transporto priemones apribojimus) ar pasibaigus vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikui, užtraukia baudą nuo trisdešimt iki penkiasdešimt eurų.

 • Vairavau transporto priemonę, bet nepastebėjau, kad vairuotojo pažymėjimo galiojimas buvo sustabdytas dėl negaliojančios medicininės pažymos ir įvyko eismo įvykis. Ar man galios transporto priemonės draudimas?

  Dėl klausimų, susijusių su transporto priemonės draudimu, prašome kreiptis į draudimo bendrovę, kurioje apdrausta transporto priemonė.

 • Mano medicininė pažyma dar galioja visoms kategorijoms, ar turiu ją pakeisti įsigaliojus naujai tvarkai nuo 2025 m. sausio 1 d.?

  Ne. Tuo atveju, jei medicininė pažyma galioja, gauti naujos medicininės pažymos nereikia. Tačiau rekomenduojame prisijungti prie Vairuotojo portalo ir skiltyje „Peržiūrėti medicinines pažymas" patikrinti informaciją apie medicininę mažymą. Tuo atveju, jei duomenų apie Jūsų medicinę pažymą nėra ar informacija nėra teisinga, prašome atvykti į Jūsų pasirinktą „Regitros" padalinį ir pateikti turimą medicininę pažymą.

  Atkreipiame dėmesį, kad priimamos tik iki 2020 m. lapkričio 11 d. išduotos popierinės medicininės pažymos. Planuojant vizitą į „Regitros" padalinį, rekomenduojame iš anksto rezervuoti vizito laiką. Tai padaryti galite ČIA

 • Jei pasibaigė medicininės pažymos galiojimas, vairuotojo pažymėjime nurodytos kelios vienos grupės kategorijos, o nauja medicininė pažyma nustato tinkamumą vairuoti ne visas šios grupės transporto priemonių kategorijas, ar būtina keisti vairuotojo pažymėjimą? (Pavyzdys: Petras turi vairuotojo pažymėjimą su A ir B kategorijomis, nauja medicininė pažyma nustato tinkamumą vairuoti tik B kategorijos transporto priemones, ar reikia keisti vairuotojo pažymėjimą?)

  Taip. Jei vairuotojo pažymėjime nurodytos kelios vienos grupės kategorijos, o medicininė pažyma nustato tinkamumą vairuoti ne visas vairuotojo pažymėjime nurodytas kategorijas, būtina keisti vairuotojo pažymėjimą. (Pavyzdys: Taip, Petrui pasitikrinus sveikatą ir gavus patvirtinimą apie tinkamumą vairuoti tik B kategorijos transporto priemones, būtina pasikeisti vairuotojo pažymėjimą).

 • Jei vairuotojo pažymėjime yra nurodytos I ir II grupės kategorijos, bet II grupės kategorijų medicininė pažymos galiojimas jau pasibaigė, ar vairuotojo pažymėjimas galioja? (Pavyzdys: Jonas turi vairuotojo pažymėjimą su B ir C kategorijomis, C kategorijos medicininė pažymos galiojimas pasibaigė, ar vairuotojo pažymėjimas galioja?)

  Jei pasibaigė tik II grupės* kategorijų medicininės pažymos galiojimo laikas, vairuojant I grupės* kategorijų transporto priemones - vairuotojo pažymėjimas galioja. (Pavyzdys: Jonas gali vairuoti B kategorijos (I grupė) transporto priemonę. Baigus galioti II grupės kategorijų medicininei pažymai, Jono vairuotojo pažymėjimo galiojimas nebus sustabdytas, tačiau, vadovaujantis Saugaus eismo automobiliu keliais įstatymu, Jonas privalo pasitikrinti sveikatą, kad būtų atnaujintas II grupės kategorijų medicininės pažymos galiojimas. Atnaujinus medicininę pažymą papildomai nieko daryti nereikia. Duomenys yra gaunami automatiškai.)

   

  * Transporto priemonių kategorijos skirstomi į dvi grupes:

   

  • I grupė – AM, A1, A2, A, B1, B ir BE kategorijų transporto priemonių vairuotojai;
  • II grupė – C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE ir T kategorijų transporto priemonių vairuotojai.
 • Medicininėje pažymoje yra nurodyta I ir II grupė. Kokios transporto priemonių kategorijos priklauso šioms grupėms?

  Transporto priemonių kategorijos skirstomi į dvi grupes:

  • I grupė – AM, A1, A2, A, B1, B ir BE kategorijų transporto priemonių vairuotojai;
  • II grupė – C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE ir T kategorijų transporto priemonių vairuotojai.